Oktatási megközelítésünk a kommunikáció és médiaismeretek területén a gyakorlat közben elsajátított tudás megszerzését helyezi fókuszba. Munkánk során figyelemmel kísérjük a globális trendeket és arra törekszünk, hogy elismert hazai és nemzetközi kommunikációs szakértőket, vállalati vezetőket, újságírókat vonjunk be a hallgatókkal való munkába.
A média világa és vele együtt az újságírás is gyorsan változik: a hagyományos üzleti modellek ma már nem működnek, a közösségi média komoly kihívást jelent, az újságírás pedig elsősorban a véleménynyilvánítás színterévé vált és gyakran a szerző is politikai értelemben „aktivistaként” viselkedik.
Az is előfordulhat, hogy a jövőben a független újságírás abban az értelemben, ahogyan ma ismerjük, már nem fog létezni. A médiumoknak ki kell találniuk, hogyan tudnak saját termékükkel elegendő pénzt keresni a digitális környezetben anélkül, hogy mindeközben közpénzekre, NGO-k alapjaira, uniós, vagy médián kívüli vállalatok támogatásaira kellene támaszkodniuk. A túlélés kulcsa a hitelesség: a hiteles újságírók megcáfolhatatlan és meggyőző történetmesélése.
A Média Iskola képzései során feltárjuk az általános érdeklődésre számot tartó témák széles skáláját és megtanuljuk, hogyan lehet ezeket lebilincselő történetekké alakítani – akár írásbeli, filmes vagy hanganyagban való megfogalmazásról van szó.
Olyan utánpótlást szeretnénk biztosítani a vállalati szféra számára, akik értéket teremtenek, az általuk képviselt szervezetek irányába bizalmat építenek. Emellett olyan hallgatókkal is dolgozunk, akik nem feltétlenül szeretnének újságíróként, vagy kommunikációs szakemberként elhelyezkedni, de szeretnék jobban megérteni a vállalati kommunikáció világát, valamint fejleszteni szeretnék egyéni kommunikációs készségeiket.
Büszkék vagyunk a Média Iskolában végzett fiatal tehetségekre, akik tanulmányiak során részt vehettek a New York Times, a BBC, valamint az ír és portugál média alkotói munkájában, publikáltak többek között a Mandiner, a Magyar Nemzet, a Blikk, a Háromszék napilap, az nlc.hu, oldalain.
Egykori diákjaink ma már olyan kiemelt szervezetek újságírójaként és kommunikátoraiként dolgoznak, mint a Reuters Hírügynökség, a Libri-Bookline Zrt., a Magyar Református Egyház Zsinati Hivatala, vagy a Miniszterelnöki Hivatal.
Az oldal angol változatához kattintson ide: