Európa a konnektivitás révén válhat erősebbé és Magyarország rendelkezik azzal a tervvel, amely ezt lehetővé teszi – hangzott el a Mathias Corvinus Collegium, a Danube Institute és a TheRepublic által szervezett berlini nemzetközi konferencián. A transzatlanti együttműködés jövőjéről szóló rendezvényen a gazdasági instabilitás, a tömeges migráció és a káros kulturális változások által okozott globális krízis veszélyeit térképezték fel a konzervatív gondolkodás meghatározó magyar, német és amerikai szereplői. Az esemény egyik témája a szólásszabadságra leselkedő veszély volt, aminek élő példáját maga a rendezvény adta, amelyet a korábbi brüsszeli NatCon konferenciához hasonlóan ezúttal is megpróbáltak ellehetetleníteni.
A Mathias Corvinus Collegium (MCC) a legtehetségesebb magyar diákok számára egyedülálló tanulási pályaívet és nemzetközileg is versenyképes tudást kínál. Ennek mentén az MCC aktív idegennyelv-tanulást biztosít, nemzetközi tanulmányi utakat szervez, valamint külföldi egyetemeken tanító professzorok előadásait is elérhetővé teszi. A Középiskolás Programba (KP) most tudnak jelentkezni a középiskolákban tanulók, a jelentkezési időszak december közepéig tart.
A Transatlantic Partnership in a New Era konferencia célja, hogy egyedülálló fórumot teremtsen az európai és amerikai kapcsolatok, valamint a két kontinens közéletét érintő legaktuálisabb kérdéseinek megvitatására Magyarország, Németország és az Egyesült Államok szemszögéből.
Augusztus 29-én egy nyolcoldalas melléklet jelent meg a német katolikus Tagespost hetilapban, melyben az MCC kutatói Magyarország helyzetét elemzik olyan szempontok mentén, mint az ország család- és migrációs politikája, a történelmi emlékezet vagy a kisebbségek helyzete. A cikkek továbbá gazdasági, történelmi, kulturális, valamint geopolitikai aspektusokból is tárgyalják a magyar közéletet.