Augusztus 29-én egy nyolcoldalas melléklet jelent meg a német katolikus Tagespost hetilapban, melyben az MCC kutatói Magyarország helyzetét elemzik olyan szempontok mentén, mint az ország család- és migrációs politikája, a történelmi emlékezet vagy a kisebbségek helyzete. A cikkek továbbá gazdasági, történelmi, kulturális, valamint geopolitikai aspektusokból is tárgyalják a magyar közéletet.
300 előadó, 100-nál is több szakmai program, több mint 40 zenei esemény és 150 kiállító az Edu sétányon – hatalmas siker volt az immár negyedik alkalommal Esztergomban megrendezett MCC Feszt. A Mathias Corvinus Collegium (MCC) háromnapos zenei fesztiválján közel 49 000 látogató fordult meg, amely abszolút rekordnak számít a Feszt történelmében.
A tavaly mintegy 47 ezer látogatót vonzó MCC Feszt idén is számos programot kínál a
tartalmas kikapcsolódásra: a Mathias Corvinus Collegium (MCC), mint a Kárpátmedence legnagyobb tehetséggondozó intézménye, már negyedik alkalommal tartja meg
fesztiválját Esztergomban augusztus 1. és 3. között. Idén is a magyar könnyűzenei élet
kiválóságaival, valamint neves hazai és nemzetközi előadókkal, véleményformálókkal
várja a látogatókat a többnapos rendezvény. Az eseményen részt vesz például az Oxfordi
Egyetem Bizánckutató Központjának igazgatója, a Bild-Zeitung egykori főszerkesztője,
valamint a Kent Egyetem politológia professzora és az American University UNESCO
által kitüntetett transznacionális kihívások és kormányzás tudományának professzora.
Térítésmentes tehetséggondozó képzések, külföldi tanulmányutak, valamint összetartó közösség – ezt kínálja diákjainak a Mathias Corvinus Collegium (MCC), amely szeptembertől Egerben is elindítja tehetséggondozó programjait, a város belvárosában. A heves vármegyei képzési központ augusztus végéig várja az általános és középiskolás diákok jelentkezését.
A Maastrichti Szerződés harmincadik évfordulójának alkalmából nagyszabású konferenciát rendezett a Mathias Corvinus Collegium, amelyen elismert szakértők élénk vitát folytattak az Európai Unió jelenlegi működéséről és jövőjéről.
A család a legerősebb intézmény, amely megvédheti a gyerekeket és a társadalmat a totalitárius trendekkel szemben – hangzott el az MCC Budapest Summit on Education nemzetközi oktatási konferencia második napján. A két nap alatt mintegy 500 főt vonzó eseményre a világ több, mint 15 országából több, mint 50 külföldi előadó érkezett, hogy megvitassák az oktatás legégetőbb kérdéseit.
Műveltség nélkül nem adódik tovább az, amit fontosnak és értékesnek tartunk az előttünk álló generációk tapasztalataiból – hangzott el a Mathias Corvinus Collegium (MCC) nemzetközi konferenciáján, amelynek célja az oktatás legégetőbb kérdéseinek megválaszolása, valamint jövőjének, várható jelenségeinek vizsgálata. Két nap alatt több mint 15 országból 50-nél is több előadó fejti ki gondolatait, a többi között olyan neves szakemberek, mint például Nicholas Tate történész, író, Angela Gandra, a brazil Család és Emberi Jogok Minisztériumának korábbi családügyi államtitkára, valamint Fernando Griffith, volt paraguayi kulturális miniszter.