Sebestyén Géza korábban a Kodolányi János Főiskola, a Szegedi Tudományegyetem és a Budapesti Corvinus Egyetem oktatója volt. Emellett olyan tisztségeket is betöltött, mint például az OECONOMUS Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója, az MKB Kockázati Tőkealapkezelő igazgatósági tagja, vagy a Pallas Athéné Domus Scientiae Alapítvány tanácsadótestületi tagja. Sebestyén Géza okleveles matematikus és közgazdász, aki vendégoktatóként tanított a német Munich Business School, az azerbajdzsáni tőzsde, a franciaországi ESSCA, a Nemzetközi Bankárképző, a bécsi WU Wien, a Világbank, a révkomáromi Selye János Egyetem (2003-2005) és az ELTE matematikus képzéseinek kurzusain. Doktori fokozatát a Budapesti Corvinus Egyetemen szerezte, kutatási témája a dinamikus sztochasztikus banki eszköz-forrás menedzsment volt. Több angol és magyar nyelvű szakkönyv társszerzője, összesen mintegy 20 tudományos mű kötődik a nevéhez. Rendszeresen jelennek meg tudományos ismeretterjesztő művei a Makronóm hasábjain, de publikált már az Index, a Portfolio és a Növekedés.hu oldalain is.

Sebestyén Géza
Gazdaságpolitikai Műhely vezető
Tudományos fokozat
BCE - Gazdaságtudományi - 2009. - Ph.D.
Egyetemi végzettség
ELTE - Matematikus - 1997
BCE - Pénzügy - 2000
Oktatási tapasztalat
BCE, Pénzügyi intézet - Egyetemi docens - 2000-
Szegedi Tudományegyetem - Pénzügyek és Nemzetközi Gazdasági Kapcsolatok Intézete - Egyetemi adjunktus - 2014-2016
ESSCA Budapest - Egyetemi adjunktus - 2010-2014
Kodolányi János Főiskola - Főiskolai adjunktus - 2007-2008
Szakmai tevékenység
OECONOMUS Gazdaságkutató Alapítvány - Kutatási igazgató - 2019-2020
OPTIMA Befektetési Alapkezelő - Felügyelőbizottsági tag - 2017-
Beszélt nyelvek
angol - felsőfokú
német - jó
Kutatási témák
Kriptopénzek
Gazdaságpolitika
Gazdaságpolitika I
Költségvetési egyenleg, hiány, államadósságHungária nagykávéház
Eszmecsere aktuális magyar közgazdasági kérdésekrőlNagyvilág kávéház
Eszmecsere aktuális nemzetközi közgazdasági kérdésekrőlSzeánsz
Eszmecsere aktuális közgazdasági kérdésekrőlKiemelt publikációk
Tőkeáttételi ciklus vizsgálata a Nagy Recesszióban: Az Amerikai Egyesült Államok gazdaságában végbemenő hitelciklus felépülésének empirikus vizsgálata
Flór Nándor László, Sebestyén Géza (2021)
Köz-Gazdaság
Jelen cikk egyes makrogazdasági változók hatását vizsgálja a tőkeáttételi ciklus felépülésében az Amerikai Egyesült Államok gazdaságában 1990 és 2015 között. A tőkeáttétel –ahogyan azt a Nagy Recesszió is bebizonyította –sérülékennyé teszi a gazdaságot, amiszélsőséges esetben katasztrófához vezet. A tőkeáttétel a gazdaság egészéhez hasonlóan ciklikusan alakul, ezért ahitelállomány felépülésénekmegértése kritikus.A hitelezésre ható tényezők és más kutatások eredményeinek összefoglalását követően acikkkísérletet tesz arra, hogygazdaságiszektorok szintjén vizsgálja meg,mely változók játszanak fontos szerepet ajelenség mögött.A vizsgálatok elvégzéséhez a szerzők a többváltozós lineáris módszert választottákannak kiderítésére, mennyire mutat egységes képet a gazdaságon belül a tőkeáttétel felépülése.Az elemzés nem terjedki a háztartási hitelezésre, kizárólag a nagyvállalati szegmens folyamataira koncentrál. A szerzők arra amegállapításajutottak, hogy megéri a makrogazdasági változókszerepét iparági szinten vizsgálni, mivel az egyes szektorok esetében eltérő változókbizonyultak szignifikánsnakaz empirikus vizsgálatokalapján.
Tudományos teljesítmény mérése a magyar felsőoktatás gazdasági képzéseiben
Csóka Imola, Neszveda Gábor, Sebestyén Géza (2019)
Közgazdasági Szemle
A nemzetközi egyetemi rangsorokban a tudományos teljesítmény mérése kap nagy hangsúlyt, míg a magyar egyetemi rangsorolási gyakorlat kisebb mértékben jeleníti meg ezt, és a nemzetközi irodalomtól eltérően nem a publikációs teljesítmény alapján számolja. Tanulmányunk a Magyar Tudományos Művek Tárhelyén (MTMT) alapuló egyedi adatok segítségével arra ad több lehetséges példát, hogyan lehetne egy fontos szempontot a tudományos publikációk alapján beépíteni a magyar egyetemi rangsorokba. Azt is megmutatjuk, hogy számos megközelítés alkalmazható, de ezek nagyon hasonló következtetésre jutnak. Tehát a tudományos publikáción alapuló új szempont robusztus eredményt ad.
Gazdasági prosperitás: van-e eltérés az alapvető gazdasági mutatók alakulásának dinamikájában az eltérő vallási kultúrával rendelkező országok között?
Sebestyén Géza, Kocziszky, György (szerk.) (2019)
Etikus közgazdaságtan
Az írás alapkérdése az, hogy van-e eltérés az alapvető gazdasági mutatók alakulásának dinamikájában az eltérő vallási kultúrával rendelkező országok között.
How can education support competitiveness?: The case of the CEE region
Lehmann Kristóf, Neszveda Gábor, Sebestyén Géza (2020), Competitiveness and innovation in CEE and China
Az írás alapkérdése az, hogy hogyan, mennyiben támogathatja az oktatás egy ország versenyképességének növelését.
Tudósverseny - Gazdasági képzések értékelése publikációs teljesítmény alapján
Csóka Imola, Neszveda Gábor, Sebestyén Géza (2018)
HVG : Diploma 2019
A hazai gazdasági képzések rangsora az intézmények publikációs teljesítménye alapján.