Tar István Dávid vagyok, a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi- és Környezetgazdálkodási Kar mezőgazdasági mérnöki BSc szakán végzős hallgató. Két évvel ezelőtt kezdtem meg MCC-s tanulmányaimat az MCC Debreceni Képzési Központjában. Az Egyetemi Program keretein belül a Közgazdasági Iskolához csatlakoztam, mivel úgy véltem, hogy az itt megszerzett közgazdasági ismeretek remekül kiegészíthetik az egyetemi tanulmányaimat. A képzés befejezése után nagy örömömre szolgált, hogy ez így is történt, valamint büszke vagyok arra, hogy a Műhelytagság Programnak köszönhetően továbbra is aktív részese maradhatok a közösségnek.
Tanulmányaim alatt kiemelt hangsúlyt fektettem a hazai agráriumot érintő agronómiai és közgazdasági problémák feltárására, illetve az ezekre a problémákra való megoldások keresésére. Így jutottam el jelenlegi kutatási területemig, amely a külföldi precíziós gazdálkodási, technológiai fejlesztéseket és újításokat vizsgálja hazai körülmények között.
Kutatási téma:
Innováció a mezőgazdaságban: A Precision Planting precíziós vetéstechnológiájának gazdasági és agronómiai hatásai a magyar takarmánykukorica termesztésében
A hazánkban is egyre nagyobb kockázatot jelentő klímaváltozás okozta szélsőséges időjárási körülmények kihívások elé állítják a magyarországi szántóföldi növénytermesztéssel foglalkozó szakembereket. Kutatásomban az erre a problémára globálisan megoldást kínáló precíziós gazdálkodási technológiákat vizsgálom meg hazai körülmények között agronómiai és közgazdasági szempontból egyaránt. Kutatásom során kvantitatív és kvalitatív elemzéseket kívánok végezni és választ találni arra, hogy a precíziós technológiák - elsősorban a takarmánykukorica precíziós vetéstechnológiájának használata - milyen előnyöket vagy kockázatokat jelenthetnek a hazai gyakorlatban. Továbbá vizsgálom azt a kérdést, hogy mekkora versenyelőnyt tud nyújtani akár egy adott mezőgazdasági vállalat, akár az egész ország mezőgazdasága szempontjából ezen technológiák széles körű elterjedése regionális szinten.