Miklai Kamilla vagyok, a Pécsi Tudományegyetem negyedéves jogász szakos hallgatója. Jelenleg a Jog és Társadalom Műhely tagja vagyok, két évig a Mathias Corvinus Collegium Jogi Iskolájának hallgatója voltam.

A nemzetközi és az Európai Uniós jog iránti érdeklődésem már a tárgyakkal való megismerkedéskor körvonalazódott, a tanszék munkájába pedig demonstrátorként 2023 óta bekapcsolódtam, illetve a tanszéki tudományos diákkör tagja vagyok. Jelenleg dolgozatot készítek nemzetközi jogi témában, mellyel remélhetőleg az OTDK-n is bizonyíthatok majd. Diplomácia iránti érdeklődésemet és előmenetelemet nagyban támogatja az MCC-s nyelvoktatás és a különböző tanulmányi utak, amelyek által betekintést nyerhettem az adott ország működésébe, politikai és társadalmi struktúrájába, illetve az ott élő magyarok mindennapjaiba.

Mindezek mellet az írás is foglalkoztat, így a jogi kar folyóiratának - a Media Iuris-nak szerkesztője vagyok, illetve a Mindset Pszichológia oldalára is publikáltam egy cikket „Az élet több személyiséggel, avagy a disszociatív identitászavar rejtelmei” címmel. A közösségszervezés is fontos számomra, ezért 2023 óta a Holló közösségszervező diákprojekt tagja vagyok.

 

Kutatási téma:

Közrend fogalma és gyakorlata: Történeti elemzés és jogelméleti vizsgálatok

A kutatás tárgya a közrend és az alapjogok egyensúlyának vizsgálata a gyakorlatban, különös tekintettel az Európai Unió jogi kereteire és az Emberi Jogok Európai Bíróságának (EJEB) és az Európai Bíróságnak (EUB) az ügyekben hozott döntéseire. Célom, hogy feltárjam a közrend fogalomtörténeti szempontjait és jogbölcseleti alapjait az Európai Unióban, és elemezzem az alapjogok és a közrend viszonyát az uniós jogrendszerben. A kutatás arra összpontosít, hogy miként érvényesülnek az alapjogok az uniós jogrendszerben, miközben figyelembe veszi a közrend védelmének fontosságát, és hogy miként oldják meg az esetleges viszályokat és ellentmondásokat az alapjogok és a közrend között az Európai Unióban. Kutatásom összekapcsolja a jogot és a társadalomtudományt, mivel az egyes jogesetek társadalmi és kulturális hátterét is vizsgálja különböző európai országok összehasonlításával.