A Révfülöpi Cholnoky Jenő Gyermek- és Ifjúsági Kikötő, Diáktábor a Mathias Corvinus Collegium (MCC) tehetséggondozásának és oktatásának fontos központja. A gyermek- és ifjúsági tábor és vitorláskikötő egy kiemelt képzési helyszíne Magyarország legjelentősebb tehetséggondozó intézményének.
A Cholnoky Jenő Gyermek- és Ifjúsági Kikötő, Diáktábor az MCC képzési központjaként működik: tehetséggondozó programjainkban részt vevő diákoknak, hallgatóknak és fiatal felnőtteknek többnapos oktatási rendezvényeket, konferenciákat, szabadidős programokat és sportolási lehetőséget biztosítunk hazai és külföldi oktatók részvételével. A vitorlásoktatás és a vízisportok a balatoni kultúra részei, amelyek megtanítása a diákoknak kiemelt jelentőségű.
A komplexum két részből áll: a Balaton partján elhelyezkedő vitorláskikötőből és diáktáborból, valamint a 71-es főút északi oldalán elterülő egykori diáküdülőből. A felújítási programot az MCC a Balaton-parton kezdte, ahol számos elavult épület és műszaki helyiség helyezkedett el, a kikötő korlátozottan volt alkalmas vitorlásoktatásra és vízisporA Révfülöpi Cholnoky Jenő Gyermek- és Ifjúsági Kikötő, Diáktábor a Mathias Corvinus Collegium (MCC) tehetséggondozásának és oktatásának fontos központja. A gyermek- és ifjúsági tábor és vitorláskikötő egy kiemelt képzési helyszíne Magyarország legjelentősebb tehetséggondozó intézményének.
A Cholnoky Jenő Gyermek- és Ifjúsági Kikötő, Diáktábor az MCC képzési központjaként működik: tehetséggondozó programjainkban részt vevő diákoknak, hallgatóknak és fiatal felnőtteknek többnapos oktatási rendezvényeket, konferenciákat, szabadidős programokat és sportolási lehetőstokra. A szebb napokat látott ingatlanegyüttes jelentős része évtizedek óta kihasználatlan, fűtés és hűtés nélküli épületei leromlott állapotban vannak, a központi kezelésben lévő terület elhagyatottsága többször okozott bosszúságot az önkormányzat és a lakók számára. Az MCC célja volt, hogy egy minden évszakban használható, korszerű, többszáz fiatal elszállásolására és időszakos oktatására, játékos foglalkoztatására alkalmas gyermektábort alakítson ki.
A vitorláskikötő felújítása mára befejeződött. Használatba vették a Kárpát-medence minden szegletéből érkező magyar tehetségek, akik így megismerkedhetnek a vitorlássport történetével és kultúrájával, és részesei lehetnek ezáltal egy fantasztikus közösségi élménynek. A komplexumban az MCC számos előadást, konferenciát, szakmai tábort szervezett már.
A kikötő megújulásával új oktatási-közösségi tér jött létre, többek között egy pavilon létrehozásával, amelynek szerkezeti kialakítása forradalmi megoldásokat vonultat fel. Ezzel a pavilonnal elnyertük az Év Balatoni Háza 2023 díjat. A kikötő fejlesztésének része volt az étterem-csónakház épületében található műhely és konyha felújítása, valamint az emeleten a diákoknak és az oktatóknak szánt szobák, illetve a tárolóhelyiségek modernizálása. A mólón egy új, burkolt teraszt alakítottak ki, ahonnan látni a tihanyi apátságot, s a pillantás aktusával visszatekinthetünk a gyökereinkhez.
A 71-es út feletti gyalogoshíd felújításával a kikötőből közvetlenül és biztonságosan eljuthatunk a gyerektáborba, amelynek fejlesztése a jelenlegi évtized egyik jelentős feladata. Cél, hogy végül egy 350 fő befogadására alkalmas tábor kerüljön kialakításra. Az MCC folyamatosan vizsgálja annak lehetőségeit is, hogy szabadtéri, rekreációs és szabadidőtevékenységet biztosító tereket is létrehozhassunk, úgymint színpadot, sportpályákat, futópályát. Jelenleg egy alapos tervezés folyik, amelynek a nevelési, oktatási funkciókon túl az is célja, hogy az MCC a tájba és az épített környezetbe illeszkedő épületeket hozzon létre. Emellett a tehetséggondozó komoly figyelmet fordít a természet értékeinek megőrzésére, hiszen a területen számos védett növény és állatfaj található, amelyek megmentése, ápolása kiemelt feladat.
Révfülöpi központ