Több mint egy éve zajlik a szomszédunkban az orosz-ukrán háború. Sem Kijevben, sem Moszkvában nem tapasztalható a békevágy szikrája sem, folytatódni fog tehát a háború. De meddig? Meddig kell tovább kell szenvednie az ukrán népnek? Mennyire alkalmazkodott a lakosság a háborús helyzethez? A főbb infrastrukturális létesítmények megrongálódtak, gyakran nincs víz, gáz, áram, és sok helyen még a romok eltakarítására sincs erőforrás. A külföldről érkező segélyek mellett tudnak-e az egyházi szervezetek segíteni a humanitárius válság kezelésében, illetve milyen feladatokat tudnak vállalni a belső menekültek szükséghelyzetének enyhítésére?

Ilyen és ehhez hasonló kérdéseket vizsgálunk Veres Kristóf, a Migrációkutató Intézet vezető kutatója segítségével, aki 2023. január 18. és 27. között ukrajnai kutatóúton vett részt. Megfordult Lvivben, járt Kijevben, és eljutott Herszon térségébe, az oroszok által korábban megszállt területre is. A kutatóúton egyházi és civil szervezetek vezetőivel, valamint az ukrán parlament több képviselőjével is találkozott. A kutató a tíznapos úton szerzett közvetlen tapasztalatait osztja meg velünk, illetve arra is keressük a választ, számíthatunk-e egy újabb, Európát érintő menekülthullámra.

Vendégeink:

  • Veres Kristóf György, az MCC Migrációkutató Intézet vezető kutatója
  • Kovács Blanka, az MCC Migrációkutató Intézet junior kutatója

 

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Az eseményen történő részvétel ingyenes, azonban minden esetben regisztrációhoz kötött, melyet az aktuálisan érvényben lévő járványügyi szabályozásokhoz igazítunk.

Regisztráció