A Mathias Corvinus Collegium kecskeméti képzési központja „Túl a tankönyveken – módszertani változatosság az egyszerűbb játékoktól a tantárgyközi projektekig” címmel pedagóguskonferenciát szervez.

A programon abból indulunk ki, hogy a tankönyv csupán kotta. Viszont a különféle módszerekkel kísérletező pedagógus és tanítványainak közös feladata lehet megszólaltatni ezeket a hangjegyeket, ahogy a karmester és zenekara teszi. A tanulás szervezése, a kíváncsiságot felkeltő kérdések, a jól megválasztott módszerek, a tanulók tevékenykedtetése olyan élményeket adhatnak pluszba, amelyek miatt az idegen tudás személyessé tehető, ezért a diákok szívesebben foglalkoznak egy-egy témával. Eközben talán annak a kérdésnek a megválaszolásához is közelebb kerülnek, hogy „ennek a tananyagnak mi hasznát vesszük majd az életben”.

A gyakorlatias módszertani svédasztalon variációkat kínálunk különféle témához: egyszerűbb feladatoktól a komplexebb tantárgyközi projektekig. Így lehetséges unalmasnak tűnő mondatelemzést izgalmassá tenni LEGO-robotokkal, vagy matematikaórán képzőművészeti alkotásokra rácsodálkozni, biológiaórán társasjáték formájában felfedezni a tüdő működését, vagy informatika órán rapszöveget írni. Mindezt úgy, hogy a tanmenet előírásainak is megfelelünk, és biztonsággal felkészíthetjük a tanulókat a különféle megmérettetésekre is. Abban bízunk, hogy a módszertani szabadságra és kreativitásra biztató előadásunk segít az érdeklődőknek, hogy igazi értelmet adhassanak a tanításnak és a tanulásnak. Ha ezt sikerült megérezni, rájöhetünk, hogy a tanítás egyszerre lehet művészet és tudomány.

Vendégeink:

  • Fegyverneki Gergő középiskolai tanár, módszertani tréner
  • Wittmann Zsolt, az MCC Középiskolás Programjának igazgatója

 

Programterv:

  • 16:00–16:10 Mathias Corvinus Collegium programjainak bemutatása, Fiatal Tehetség Program aktualitásai
  • 16:10–16:20 Mathias Corvinus Collegium Középiskolás Programja az élménypedagógia tükrében
  • 16:20–17:30 Túl a tankönyveken – módszertani változatosság az egyszerűbb játékoktól a tantárgyközi projektekig című előadás
  • 17:30–18:00 Szakmai kérdések megvitatása
  • 18:00–19:00 Vacsora

Az eseményen történő részvétel ingyenes, azonban minden esetben regisztrációhoz kötött, melyet az aktuálisan érvényben lévő járványügyi szabályozásokhoz igazítunk.

A szervezők a programváltozás jogát fenntartják.

 

Regisztráció

A regisztráció határideje: 2023.04.03., 23:00

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!