Csernák Lili vagyok, a Miskolci Egyetem vegyészmérnöki szakos hallgatója, és ezzel párhuzamosan harmadévesként gazdasági és menedzsment szakon is tanulok. Vállalkozói szemléletem miatt döntöttem e két szakterület mellett. Vegyészmérnöki szakdolgozatom során két baktériumfaj nehézfémfelvételét vizsgáltam, és új biológiai víztisztítási lehetőségeket kutattam fel.
A környezetvédelem gyerekkorom óta kiemelt jelentőségű számomra. Mindig is érdekeltek a természet folyamatai, most pedig a vízgazdálkodás, a víztisztítás, valamint a talajvédelem és -javítás lettek azok a területek, amelyekkel szívesen foglalkozom. Ezeknek a kérdéseknek jelentős gazdasági szerepük is van, hiszen a vállalatok számára is egyre fontosabbá válik a fenntarthatósági kritériumok betartása. Műhelymunkám ezért a cégek fenntarthatósági kommunikációját vizsgálja.
Emellett fontosnak tartom, hogy szülővárosomnak, Miskolc közösségének is visszaadjak a megszerzett tudásomból. Az "Ép Test, Lélek, Környezet" projekt alapítójaként a gimnazista korosztályt segítjük a környezetvédelem, a fizikális és mentális egészség javításával kapcsolatos törekvéseikben, valamint biztosítjuk őket, arról, hogy ha együtt gondolkodunk jövőnkről, akkor igen is van remény egy szebb jövőkép létrehozására.
Kutatási téma:
ESG, imázs és greenwashing: Hol húzódik a határ a valós eredmények és a megtévesztő marketing kommunikáció között?
A kutatásomban az ESG keretrendszerében történő imázsépítés valódi hatását és a greenwashing kérdését szeretném vizsgálni. Elsősorban arra fókuszálok, hogy hogyan használják a vállalatok az ESG-t marketingkommunikációjukban, és ez hogyan járul hozzá tényleges környezeti eredményekhez. Vizsgálom továbbá, milyen jelei vannak a greenwashingnak, és hogyan különíthető el a valódi fenntarthatósági teljesítménytől.