Olvasási idő: 2 perc

Folytatódott Ambassador Talk sorozatunk a pécsi MCC-ben. Vendégünk Őexc. Dr. Sipos Sándor, Magyarország Thaiföldre akkreditált nagykövete volt, aki többek között arról mesélt a középiskolás és egyetemista diákoknak, milyen az élet Bangkokban, illetve, hogy milyen a kapcsolat a két ország között.

„A thai emberek néha úgy néznek rám, mint egy földönkívülire. Nem értik, hogyan lehetséges az, hogy Magyarország, mely lakosságát tekintve kisebb, mint a fővárosuk, ennyi Nobel-díjast és olimpikont adott a világnak. Nem értik, hogyan lehet egy ilyen kis nemzetnek ekkora globális lábnyoma. A feladatom az, hogy erre a szellemi tőkére felhívjam a figyelmet, országimázst építsek, és ezáltal elősegítsem a két ország közötti gazdasági együttműködést” – mondta a nagykövet.

Őexcellenciája arról is beszélt, hogy Thaiföld hazánkat az egyik legmegbízhatóbb partnerének tekinti, hiszen a két ország közötti kapcsolat nem új keletű. Egy olyan pragmatikus kapcsolat alakult ki közöttünk, amely a kölcsönös tiszteleten alapul.

A thaiföldi nagykövet a közös gazdasági érdekek mellett olyan kultúrdiplomáciai példákra is felhívta a figyelmet, mint például a thai–magyar szótár vagy a Bangkok városában felavatott Budapest sétány.

A nagykövet végül az MCC-s diákokat ezzel a gondolattal engedte útjukra:

„A fiatalokban sokszor az a kép él, hogy már nagyon korán el kell dönteni, mik akarunk lenni, és látszólag ennek a döntésnek hatalmas súlya van. Azt hiszik, ha rosszul döntenek, egy életre bezárják a kapukat maguk előtt. Én úgy gondolom, nincsenek ilyen algoritmusok. Az életben mindig jönnek elágazások, és végül lehet, hogy olyan helyen lyukadunk ki, amelyre korábban nem is gondoltunk. Legyünk nyitottak, és nyugodtan próbáljuk ki magunkat több területen” – zárta gondolatait Őexc. Dr. Sipos Sándor.

Ehhez az életfilozófiához az MCC által kínált képzési programok is remek lehetőséget biztosítanak.