Olvasási idő: 3 perc
Augusztus végén különleges programmal vártuk a békéscsabai képviselet munkatársait, akik immár másodszor látogattak el hozzánk a Veresszéki képzési központba. Az öt nap alatt nemcsak pihentek, hanem mélyebben megismerhették Erdély természeti, kulturális és gasztronómiai kincseit.
A programot Lázár Levente kertészmérnök, veresszéki gondnok indította, aki körbevezetett bennünket Veresszéken, bemutatva az ott honos növényvilágot. Levente szakértelmével új perspektívát nyújtott a résztvevőknek, akik számos érdekességet tudhattak meg a helyi ökoszisztémáról. Az ebédet követően könyvkötő workshopra került sor, ahol a Kájoni János könyvkötő műhely és nyomda hagyományai alapján próbálhatták ki a résztvevők a régi technikákat. Külön öröm volt látni, hogy a csíksomlyói szellemi örökség ilyen nagy érdeklődést váltott ki a csoportból.
Egyik nap Tusnádfürdőre vezetett utunk, ahol közösen másztuk meg a Sólyomkőt, majd a Szent Anna-tó környékén tettünk egy kisebb túrát. A csoport tagjai is elragadtatva figyelték a természeti csodákat, köztük a Mohos tőzeglápban a jégkorszaki maradványnövényeket. Csütörtökön Csíkszentmártonba látogattunk el, ahol Potyó Judit agrármérnök egy rendkívül élvezetes sajtkészítő workshopot tartott a Sasfészek kézműves udvarban. A résztvevők nemcsak a grillsajt készítés fortélyait sajátították el, de Judit betekintést nyújtott a hagyományos sajtkészítés történetébe és folyamataiba is. A napot közös grillsajt-sütéssel, kürtőskalács készítéssel zártuk, majd jóllakottan felgurultunk a buszra.
Az utolsó napra egy látogatást szerveztünk Csíksomlyóra, ahol a csíkszeredai képzési központ munkatársaival közösen jártuk be a csíksomlyói kegyhelyet. A záró ebéd után elköszöntünk a csoporttól.
Ez a hét nemcsak a pihenésről szólt, hanem a helyi kultúra és természeti értékek mélyebb megismeréséről is. Minden egyes nap hozzájárult ahhoz, hogy a résztvevők tartalmas, értékes élményekkel gazdagodjanak, miközben a közös programok során szorosabbá váltak az emberi és szakmai kapcsolatok is.