Olvasási idő: 3 perc
Találkozások vezető intézmények döntéshozóival, és emlékezetes kulturális élmények az Egyesült Államok fővárosában. A Vezetőképző Akadémia tanévének utolsó tanulmányútján a hallgatók az amerikai politikai-gazdasági gondolkodás központjába, Washingtonba utaztak.
A Vezetőképző Akadémia hallgatói június elsején indultak útnak a tengerentúlra. A Washingtonban töltött napjaik során testközelből tapasztalhatták meg, hogyan formálódik az amerikai kül- és belpolitika, miként működnek a nemzetközi pénzügyi szervezetek, és hogyan élnek az amerikai magyar közösségek. A program egyszerre nyújtott hasznos szakmai ismereteket és értékes emberi kapcsolódásokat.
A főváros szakmai programjának során a politikai gondolkodás volt fókuszban, így a csapat számos thinktanket látogatott meg. Az America First Policy Institute-nál geopolitikai irányelvek és dinamikák, a Heritage Foundation-nél a belpolitika és az energiapoltika aktuális kérdései, a Center for Immigration Studies- nál pedig a migrációpolitika kerültek reflektorfénybe. Minden szervezetnél több szakértő és vezető fogadta a csapatot, akik panelbeszélgetések és előadások keretében mutatták be legfrissebb kutatásaikat, gondolataikat, valamint válaszolták meg a felmerülő hallgatói kérdéseket. A CATO Institute-nál pedig egy a libertárius gondolkodásmódról szóló filozófiai előadás olyan érdekes, eddig kevéssé ismert perspektívákat villantott fel, amelybe különleges lehetőség volt a meghívott előadók által betekintést nyerni.
A világ gazdaságpolitikai aspektusainak megismerésére kivételes alkalmat jelentett a Világbanknál tett látogatás. A világ legjelentősebb nemzetközi pénzügyi intézménye, fejlesztési hitelekkel és technikai segítségnyújtással támogatja a szegénység csökkentését támogató projekteket. A Vezetőképős hallgatók izgalmas előadásokat hallgattak meg, amelyeken megismerték az intézmény működésén túl a különböző projektek finanszírozási hátterét, valamint betekintést kaptak az elszámoltathatósági mechanizmusok folyamataiba is.
A társadalmi és gazdasági kérdések megismerése mellett, kiemelt figyelmet kapott a történelmi jelentőségű kulturális örökség megtekintése, valamint a helyi magyar közösséggel való találkozás és összekapcsolódás is. A National Archives kiállításán a Függetlenségi Nyilatkozat és az Alkotmány előtt állva, a Capitolium tereit járva szinte megelevenedett az amerikai történelem. Utóbbinál nem csupán az épület, valamint az Egyesült Államok történetébe kaptunk betekintést, hanem egy kivételes lehetőségnek köszönhetően épp zajló szenátusi ülést figyelhettek meg a hallgatók.