Program:

15:00-15:15 Dr. Sali Zsófia, a zalaegerszegi MCC képviselet-vezetője

Köszöntő - a közoktatási intézmények és az MCC együttműködése Zalában

A Mathias Corvinus Collegium korosztályokon átívelő programjainak aktualitásai, a tehetséggondozó tevékenység zalai nóvumai, a közoktatási intézményekkel történő együttműködés eredményei.

15:15-16:00 Dr. Deli Gergely, egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem szerepvállalása a hazai pedagógusképzésben

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem a közeljövőben nagyobb szerepet vállal a hazai pedagógusképzésben. Ennek középpontjában három terület áll. Egyrészt megalakult a Nemeskürty István Tanárképző Kar, amely a tervek szerint jövő év őszétől már fogadja az érdeklődő hallgatókat. Mennyiben épít a karon folyó munka a tanító- és tanárképzés hagyományaira, és mennyiben lesz újszerű az itteni képzés? Másrészt az NKE feladata lesz a pedagógustovábbképzés koordinációja. Mit lehet már most tudni az átalakulásokról ezen a területen? Harmadrészt oktatásmódszertani központ is létrejön az egyetemen. Mi lesz a szerepe ennek a pedagógusok munkájának segítésében?

16:00-17:00 Szakos Enikő, az MCC Tanuláskutató Intézet oktatáskutatója

Tanár és technika - pedagógusmesterség az okostelefonok korában 

Az okostelefonok észrevétlenül és kontrollálatlanul váltak a mindennapjaink, így az iskolai élet részévé. A pedagógia eleinte az eszköz tanórai integrációjával foglalkozott, mert azt gondoltuk, hogy segíteni fogja a tanulást. Ahogy egyre nyilvánvalóbbá váltak a veszélyek, egyre gyarapodtak az addiktív applikációk és sűrűsödtek az online bántalmazások esetei, a telefonhasználat egyre több aspektusát kezdték el kutatni. Mi az iskola jövője, az analóg vagy a digitális? Pótolható a tanári munka digitális eszközökkel? 

17:00-tól Fogadás, kötetlen beszélgetés

Az eseményen történő részvétel ingyenes, regisztrációhoz kötött.

Időpont: 2024. november 19. (kedd), 15 óra

Helyszín: 8900 Zalaegerszeg, Dísz tér 7. (Tudomány és Technika Háza) I. em.