Rejtélyes építészet
Mivel foglalkozik az építész? Mik a különböző építészeti ágazatok kihívásai? Hogyan jut el egy épület a megtervezéstől a kivitelezésig? Ez a kurzus betekintést nyújt az építész szakma rejtelmeibe!
A résztvevő diákok játékos gyakorlati feladatokon keresztül tapasztalhatják meg a tervezés és alkotás örömét. Térszerkezet építésével kibontakozhat kreativitásuk, megérthetik a statika alapelveit, miközben a térformálás élményével gazdagodnak.A Kutatók Éjszakáján szervezett kurzus nem csupán élményt és tudást ad, de segít az ízlés formálásban, értékek felismerésében, esztétikai érzék fejlesztésében.
A foglalkozás része az Aranybika épületének megismerése, ahol fény derül a kulisszák mögötti titkokra, érdekességekre.
Előadónk szerint az építészetben némi nyitottsággal és felfedező munkával mindenki megtalálhatja a saját szerepét, akár a művészeti akár a mérnöki gondolkodás áll hozzá közelebb. Pedagógiai tapasztalatait a cserkészetben, illetve a Te Is Segíthetsz Alapítvány önkénteseként szerezte.
Várjuk az általános iskolás diákokat, hogy együtt fedezhessük fel az építészet izgalmas világát!
Előadónk:Pál Judit - a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen diplomázott formatervezőként, azóta pedig a Kroki belsőépítészeti stúdiónál dolgozik.
Időpont: 2024. szeptember 27. (péntek) 17:30-19:00
Helyszín: MCC debreceni képzési központ– 4025 Debrecen, Piac u. 11-15. (Aranybika)
Párizs 2024- kerekasztal beszélgetés az olimpia debreceni résztvevőivel
Battai Sugár Katinka vívó olimpikont és Derecsényi István fotóriportert kérdezzük a 2024-es olimpiáról. Sugár személyes élményeit osztja meg az olimpiai versenyekről, míg István lenyűgöző fotóin keresztül mutatja be az esemény hangulatát és izgalmait. Ne hagyd ki ezt a különleges alkalmat, ahol bepillantást nyerhetsz a világ legnagyobb sporteseményének kulisszái mögé.
Vendégeink:Battai Sugár Katinka - olimpikonDerecsényi István – fotóriporter
Időpont: 2024. szeptember 28. (szombat) 10:00-11:45
Helyszín: MCC debreceni képzési központ– 4025 Debrecen, Piac u. 11-15. (Aranybika)
A kukorica vetésének új korszaka
A kukorica jelentős élelmiszer-, takarmány- és ipari növény Magyarországon és világszerte, ám a termőterületek növekedése és a klímaváltozás új kihívásokat hoz. A precíziós gazdálkodás modern módszerei lehetővé teszik a termésbiztonság növelését és a költségek csökkentését. Kiemelt szerepe van a vetésnek, ahol az optimális talaj-mag kapcsolat, nedvesség és vetési sebesség biztosítása alapvető a magas hozam érdekében.
Diákunk, Tar István kutatását az amerikai Precision Planting és a magyarországi KITE Zrt. vállalatok közös munkájával végezte. Célja az volt, hogy feltérképezze, hogyan befolyásolja a precíziós vetéstechnológia alkalmazása a kukorica terméshozamát Magyarországon. A vállalatokkal együttműködve olyan módszereket keresett, amelyekkel optimalizálható a vetés sebessége, és figyelemmel kísérhető a növények kezdeti fejlődése, valamint annak hatása a termésre.
Előadónk:Tar István- MCC debreceni képzési központjának egyetemista diákja
Időpont: 2024. szeptember 28. (szombat) 17:30-18:30
Helyszín: MCC debreceni képzési központ– 4025 Debrecen, Piac u. 11-15. (Aranybika)