A kerekasztal-beszélgetés témája Magyarország kiemelkedő felszín alatti vízkészlete és az ivóvízellátás jövője. A résztvevők arról beszélgetnek, hogyan hat a klímaváltozás vízbázisainkra, és miért tekinthető a víz stratégiai nemzeti kincsnek. Szó esik a hazai ásványvizek különleges értékéről, valamint arról is, hogy a biztonságos ivóvízellátás megőrzése közös felelősségünk. Az esemény célja az ismeretterjesztés, a szakértői tapasztalatok megosztása, valamint a fiatal generáció edukálása a tudatos mindennapi vízhasználat és a fenntartható vízgazdálkodás fontosságáról.

Az esemény részeként egy izgalmas vak vízkóstolóra is sor kerül, ahol a résztvevők többféle ásványvizet és csapvizet kóstolhatnak meg anélkül, hogy tudnák, melyik melyik. A kóstolást követően szavazással dönthetnek arról, szerintük melyik volt a legfinomabb, ami játékos és szemléletformáló színfoltja lesz a programnak.

Beszélgetés résztvevői:

Ilcsik Csaba – vezérigazgató, Waterscope Zrt.

Bárány Tamás – ügyvetető igazgató, Aqua Lorenzo Kft.

Molnár Kata - cégalapító, WaterLab Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.

Moderátor: Bárány Balázs, a Klímapolitikai Intézet kutatója