Kanada, Ausztrália, Új-Zéland, az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság kultúrájával, szokásaival és mindennapjaival ismerkedhettek meg a Fiatal Tehetség Program szolnoki diákjai. Az angoltábor során a nyelvtanulás játékos és kreatív feladatokkal kapcsolódott össze, miközben a diákok változatos helyzetekben gyakorolhatták az angol nyelv használatát.
Minden nap másik angol nyelvű ország került a középpontba, így a diákok a nyelvi ismeretek mellett az adott kultúrákról is bővíthették tudásukat.
A megszerzett ismereteket kreatív projektfeladatokban is használhatták. Csoportokban posztereket és rövid prezentációkat készítettek az egyes országokról, majd társaiknak is bemutatták munkájukat. A kreatív nyelvhasználatra jó példa volt a diákok által kialakított szabadulószoba is, ahol angol nyelvű, játékos feladatok várták a résztvevőket.
A foglalkozások mellett a kulturális és közösségi élményeknek is jutott hely. A táborozók ellátogattak a szolnoki Művésztelepre, ahol közelebbről is megismerhették a helyet és az ott alkotó művészek munkáját. A hetet számháború, társasjátékok és csapatjátékok is színesítették. A táborba segítőként bekapcsolódott a Középiskolás Program négy diákja is, így a fiatalabbak támogatása mellett ők maguk is betekintést nyerhettek a programok szervezésébe és lebonyolításába.
Az élményközpontú nyelvtanulás ismét lehetőséget adott arra, hogy a diákok az angolt ne csupán a foglalkozásokon használják, hanem változatos kommunikációs helyzetekben is egyre nagyobb gyakorlatot szerezzenek benne.