Olvasási idő: 3 perc
Orbán Balázs példaértékűnek jellemezte Kecskemét városát a "Huszárvágás - A konnektivitás magyar stratégiája" című könyvbemutatóján.
A nagy érdeklődés övezte eseményen osztotta meg gondolatait a szerző, aki Kálnoky Borissal az MCC Média Iskola vezetőjével beszélgetett a világrend átrendeződésének alapjaiból kiindulva.
A nyilvánvalóan átalakulóban lévő világrendben az a kérdés, hogy milyen lesz a jövőnk? A változó hatalmi struktúrában meghatározó lesz, hogyan tudunk beilleszkedni mi magyarok és megtalálni a boldoguláshoz vezető utat. A szerző elmondta, hogy a könyvének felében a világban zajló helyzetet elemzi, majd ennek alapján fejti ki, hogy Magyarországnak mit kellene tennie a sikerességhez. A kialakuló új világrendben a technológiai forradalom hatására a domináns hatalmi rendszerek megkérdőjeleződnek és új hatalmi struktúrák rajzolódnak ki. Az új világrend középpontjába a politikai struktúrájuk mentén kulcsállamok kerülnek.
Ahhoz, hogy mi magyarok sikeresek legyünk, huszárvágások sorára van szükség a politikai stratégiaalkotásban. A könyv címében megjelenő szimbolika, a huszár egy magyar találmány, a huszárvágás pedig magában foglalja azt a találékonyságot, ami a magyar embereket és ezáltal a magyar történelmet jellemzi. A könyv címe meghatározó, hiszen a szerző szerint tükrözi a magyar stratégiaalkotás leleményességét és egyúttal rávilágít a stratégiának a lényegére is. A konnektivitás, az összeköttetés, amely Magyarország számára elengedhetetlen ahhoz, hogy a fejlett országokkal lépést tartson és regionális középhatalommá váljon.
Orbán Balázs úgy véli, limitáltak a lehetőségeink, hogy érdemben befolyásolni tudjuk a világ történéseit, így az a feladatunk, hogy értelmezzük a folyamatokat, és a saját javunkra fordítsuk azokat. Hangsúlyozta, a blokkosodással csak veszíteni lehet, ezért nyitnunk kell az új partnerek és technológiák felé. Hozzátette, a saját nemzeti identitásunkat meg kell erősíteni, hiszen csak azokkal tudunk kapcsolódni, akikkel különbözünk, máskülönben beolvadásról beszélnénk.
Az aktuális és mindannyiunk jövőjét érintő kérdések és gondolatok megosztását követően a közönségnek lehetősége volt a könyv témája kapcsán feltenni kérdéseiket és dedikáltatni köteteiket.