A szerző Nicholas Tate neves angol oktatáskutató, oxfordi professzor, 1994-től 2000-ig a brit tantervpolitika egyik irányítója és később a genfi nemzetközi iskola vezetője. A Tanuláskutató Intézet igazgatója Setényi János, kutatásvezetőnk Fodor Richárd és vendégünk Lánczi András fognak beszélgetni a könyvről és a konzervatív oktatásról.
Aki a klasszikus angol konzervativizmus míves nyelvét, mély európai műveltségét és rendíthetetlen idealizmusát kedveli, az nagy örömét leli majd az első két fejezetben, melyek T.S. Eliot és Michael Oakeshott oktatási-nevelésügyi gondolkodását elemzi. A harmadik fejezet már a radikális neokonzervatív Hannah Arendt oktatásügyi gondolatait taglalja, amerikai szövegkörnyezetben.
A magyar olvasó számára legkevésbé ismert és talán leginkább sokkoló E.D. Hirsch életét írja le a negyedik fejezet. Hirsch professzor amerikai életműve egyetlen erőfeszítés az ideológiai harcokban és reformokban szétmorzsolódott közműveltség ideájának helyreállítására. Bár Hirsch amerikai és nemzetközi szellemi hatása nagynak mondható, a 80-as és 90-es években valódi balliberális boszorkányüldözés és egzisztenciális zaklatás áldozata volt.
Időpont: 2024. január 29. (hétfő) – 17:00
Helyszín: Scruton MCC – 1113 Budapest, Tas vezér u. 3-7.
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
Az eseményen történő részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött!