Bárki, aki sportolt már életében érezhette úgy, hogy fejlődése a rendszeres tréningek ellenére megrekedt, egy bizonyos ponton már nem javul az időeredménye, már nem gyorsul, izmai nem fejlődnek. A sikerélmény hiánya idővel a motiváció elvesztéséhez vezet, vannak, akik az edzéssel is felhagynak.
Ennek egyik oka, hogy a jelen mozgáskultúrájának fókuszában a fizikai tréning áll. Egy átlagos szabadidősportoló hetente akár 3-5 alkalommal is edzi izmait, csiszolja technikáját, fejleszti erejét, gyorsaságát, állóképességét. Izmaink fejlesztésével hetente 3-6 órát foglalkozunk, amely havonta 12 – 18 óra, évente pedig 144-216 óra edzést jelent.
Mégis azzal, amely mindezt működteti, lelkünk, a mentális képességeink professzionális „edzésével” elhanyagolhatóan keveset foglalkozunk.
Fülöp Ákos, az MCC Sport és Teljesítmény Műhelyének vezetője előadásában a csúcsteljesítmény eléréséhez szükséges pszichológiai vonatkozásait elemzi a pszichoedukáció mellett, a sportpszichológiában használatos pszichoregulációs és a teljesítményfokozására használt módszerek bemutatásával, melyeket elsajátítva bárki könnyen alkalmazhat teljesítményének javítása érdekében.
Előadó: Fülöp Ákos egykori felnőtt válogatott kajakos, többszörös felnőtt Magyar Bajnok, jelenleg az MCC-Mindet Pszichológia Iskola Sport és Teljesítmény Műhelyének műhelyvezetője
Időpont: 2024.06.04. (kedd) 17:00
Helyszín: Debreceni Egyetem Szolnok Campus (5000 Szolnok, Tiszaligeti sétány 14. B épület)
Az eseményen történő részvétel ingyenes, azonban minden esetben regisztrációhoz kötött.
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!