"A népmesék feladata eredetileg éppen az volt, hogy felkészítsen az életre, és kísérjen annak nehéz időszakaiban, vagy akár gyógyítson, segítsen az elakadásainkban. Ezt a funkcióját azonban csak akkor képes ellátni, ha egyrészt meghallgatjuk őket, másrészt megértjük, értelmezni tudjuk sajátos nyelven megfogalmazott üzenetüket. A meseolvasás vagy mesehallgatás önmagában is jótékony, akár gyógyító hatású is lehet, a mesék igazi mélysége azonban akkor tárul fel, ha a tanításukhoz tudatos szinten is hozzáférünk." Pressing Lajos
A mindennapi életünkben folyton találkozunk történetekkel. Miért van ezekre szükségünk? Mióta mondjuk őket és milyen szerepet töltenek be a történetek a személyes életünkben?
Hogyan juthatunk értékes tudáshoz a népmesei történeteken keresztül? Mi dolgunk ezekkel a többszáz éves, furcsa történetekkel? Miért más élőszavas az történet, mint egy olvasott? Hogyan tud egy hallott mese elvarázsolni, rabul ejteni felnőttet és gyermeket egyaránt?
Előadásomban körbejárjuk ezeket a kérdéseket és megmerítkezünk a mesék végeláthatatlan tengerében. Tesszük ezt azért, hogy szülőkként hitelesebben és tudatosabban tudjuk kiaknázni a mesélésben és a népmesei kincsben rejlő potenciált, gyermekünk fejlődésének támogatásában és a gyermekeinkkel való kapcsolatunk építésében.
Meghívott előadónk: Standovár Ágnes - pszichoterapeuta, klinikai pszichológus, meseterapeuta
Időpont: 2024. december 12. (csütörtök) 17:00
Helyszín: Művészetek és Irodalom Háza (7621 Pécs, Széchenyi tér 7-8.)