Ezek olyan kérdések, amik így vagy úgy, de minden embert foglalkoztatnak. Fockter Zoltán csillagász előadása során ezekre a kérdésekre keressük a választ, miközben többek között megvizsgáljuk az aktuális űrhírek mellett, hogy mit tudunk a Naprendszer és más csillagrendszerek születéséről, elmélyedünk a fekete lyukak működésének titkaiban és utánajárunk annak, hogy milyen lehetőségeket és veszélyforrásokat jelent civilizációnk számára a világűr.
1. Állatasszisztált terápia-Csoda vagy orvosság? Ismerkedj meg te is a segítőkutyák világával!
Az idei Kutatók Éjszakáján megmutatjuk, mit tudnak a terápiás kutyák, amit a többi eb nem? Miért mehetnek be bárhová? Miért nem kell attól tartanunk, hogy egy terápiás kutya megharap valakit? Ezekre a kérdésekre is válaszol az a bemutató, amely a terápiás kutyák kiválasztását és vizsgakövetelményeit mutatja be, már vizsgával rendelkező, terápiás és terápiás tanuló kutyák bevonásával. Magyarországon világszínvonalú szabályozás gondoskodik arról, hogy csak szakmailag felkészült kutya és felvezető párosok végezhessenek állatasszisztációs munkát. A vizsga nem könnyű, az egyes feladatok a kutyák képességét és tudását egyaránt tesztelik. Ezeket a feladatokat és a kutyák mindennapjait ismerhetik meg az érdeklődők egy interaktív előadás során.
Előadó: Dr. Fekete Szilvia - habilitációs kutyakiképző, terápiás felvezető, kutyás foglalkozás vezető, gyógypedagógiai asszisztens
2. Barangolás a csillagok között - Avagy mi tesz kíváncsivá egy csillagászt napjainkban?
A világűr kutatása napjaink egyik legizgalmasabb tudományos területe. Az emberiség az űrkutatásnak köszönhetően minden eddiginél nagyobb perspektívából vizsgálhatja létezésének nagy kérdéseit. Honnan jöttünk? Kik vagyunk? Hová tartunk? Vajon egyedül vagyunk ebben a hatalmas univerzumban? Ezek olyan kérdések, amik így vagy úgy, de minden embert foglalkoztatnak. Fockter Zoltán csillagász előadása során ezekre a kérdésekre keressük a választ, miközben többek között megvizsgáljuk az aktuális űrhírek mellett, hogy mit tudunk a Naprendszer és más csillagrendszerek születéséről, elmélyedünk a fekete lyukak működésének titkaiban és utánajárunk annak, hogy milyen lehetőségeket és veszélyforrásokat jelent civilizációnk számára a világűr.
Előadó: Fockter Zoltán, az MCC FIT Programjának oktatója, a Svábhegyi Csillagvizsgáló csillagásza
Dátum: 2024. szeptember 27. (péntek) – 16:30
Helyszín: MCC nyíregyházi képzési központ – 4400 Nyíregyháza, Kálvin tér 4-5.