Hámori György 2022 óta oktat az MCC-ben az Akadémikus Pszichológia Műhely tagjaként. Emellett 2019 óta tudományos segédmunkatársi pozíciót tölt be a Természettudományi Kutatóközpont Kognitív Idegtudományi és Pszichológiai Intézézetének Klinikai és Fejlődési Neuropszichológia Kutatócsoportjában. A Szegedi Tudományegyetem Kognitív- és Neuropszichológia szakirányán végzett okleveles pszichológusként, ahol diplomamunkája a Lendület pályázat keretein belül készült a serdülőkori jutalomreszponzivitás eseményhez kötött potenciállal való mérésének módszertani fejlesztéséről szólt. Jelenleg a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Pszichológia Doktori Iskolájának hallgatója, ahol a serdülőkorúaknál mért EEG jelek pszichometriai tulajdonságait kutatja.
E-mail: hamori[pont]gyorgy[kukac]mcc[pont]hu
Tudományos fokozat
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem - Pszichológia Doktori Iskola - 2025 - PhD
Egyetemi végzettség
Szegedi Tudományegyetem - Viselkedéselemző - 2017Szegedi Tudományegyetem - Okleveles pszichológus - 2020
Kiemelt kutatási projektek
Neurobiológiai védő- és rizikófaktorok illetve funkcionális károsodások longitudinális megfigyelése ADHD és komorbid externalizációs tüneteket mutató és nem mutató serdülőkorúaknál (NEUROPEER) - Természettudományi Kutatóközpont, Kognitív Idegtudományi és Pszichológiai Intézet - Tudományos segédmunkatárs - 2019-
Beszélt nyelvek
Angol - C1
Kutatási témák
ERP-k
Pszichometria
Pszichopatológia
Kiemelt publikációk
György Hámori, Alexandra Rádosi, Bea Pászthy, János M Réthelyi, István Ulbert, Richárd Fiáth, Nóra Bunford (2022),
Psychophysiology
Annak ellenére, hogy az agyi képalkotó eljárással elvégzett méréseknek számos előnye van a transzlációs kutatási keretrendszerben, kevésbé ismertek pszichometriai tulajdonságaik, különösen a serdülők esetében. Egy 43 serdülőből álló mintán megvizsgáltuk a jutalommal kapcsolatos ERP-k adatminőségét (jel-zaj arány [SNR]), stabilitását (átlagos amplitúdó a vizsgálatok során) és belső konzisztenciát (Cronbach-féle α és split-half reliabilitás). Továbbá, mivel a grand average ERP-ken mért a látencia és csúcsamplitúdó és így az SNR-re, stabilitásra és belső konzisztenciára vonatkozó megállapítások függhetnek az előfeldolgozási módszertől, egyedi és sztenderd előfeldolgozási folyamatot is alkalmaztunk, és összehasonlítottuk az eredményeket.
György Hámori, Bálint File, Richárd Fiáth, Bea Pászthy, János M Réthelyi, István Ulbert, Nóra Bunford (2023),
Psychiatry Research
A megerősítés érzékenység eseményfüggő potenciál (ERP) mutatóit értékeltük biomarkerként úgy, hogy megvizsgáltuk 306 serdülőben, hogy milyen mértékben tudják a jutalomanticipációt és -választ mérő ERP amplitúdó és látencia változók (1). megkülönböztetni az életkor és a nem szerinti almintákban a következő csoportokat: (i) az ADHD-s fiatalok és az ADHD nélküli fiatalok, (ii) az ADHD-ban veszélyeztetett és nem veszélyeztetett fiatalok, valamint az ADHD-s almintában (iii) fiatalok a figyelmetlen vs. hiperaktív/impulzív (H/I) és kombinált típusokban. Megvizsgáltuk továbbá, hogy az ERP-változók (2) milyen mértékben jelzik előre az ADHD almintában a szerhasználatot (i) egyidejűleg és (ii) prospektív módon a 18 hónapos követés során.
Kiemelt kutatások
Kiemelt Corvinák
Polyák Lili
Pszichológia Iskola mentor program